Кулевчанська громада
Одеська область, Білгород-Дністровський район
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Зиму проводжали усією громадою. Фестиваль "Баніца - фест"

Дата: 24.03.2021 14:42
Кількість переглядів: 577

Зиму проводжали усією громадою.

13 березня 2021 року в селі Кулевча пройшов черговий, вже п'ятий за рахунком, фестиваль «Баніца-Фест», яким в цьому чудовому селі традиційно проводжають зиму, зустрічають весну і відзначають Масляну. У цьому році «Баніца-Фест» був особливо гарним, цікавим і багатолюдним - в ньому взяли участь жителі всієї об'єднаної громади, в яку, крім Кулевчи, входять Костянтинівка, Сергіївка і Розівка.

Фестиваль став прикладом єднання, згуртування людей різних національностей і менталітету, історично покликаних жити пліч-о-пліч і разом будувати спільне сьогодення і майбутнє.

Святкова програма велася  болгарською, українською та російською мовами. Хлібом-сіллю, під українську пісню «Зеленеє жито» сердечно вітали гостей колективи Сергіївки, Розівки і Кулевчі. В цей день, в продовження нещодавнього Міжнародного жіночого свята, жінкам підносили квіти, присвячувалися гарні пісні, танці і мелодії, а також безліч зворушливих слів любові, поваги і вдячності.

Доброго дня від душі побажав своїй громаді - великій дружній родині, що об'єднала села Кулевча, Розівка, Сергіївка та Костянтинівка, а також всім гостям Кулевчанський сільський голова М. М. Попов. «Найкрасивіші жінки - в нашій Кулевчанській громаді і нашому Білгород-Дністровському районі!», - переконаний Михайло Михайлович. Усе найкраще пов'язано з ними - і початок весни, і нинішній фестиваль, на якому кращі господині представляють свою майстерність у виготовленні Баніци - улюбленої страви місцевих жителів, символу сонця, щедрості, достатку і добробуту, а також інших масляничних  страв - млинців, вареників і т . д. Сільський голова завжди радий і гостям, завжди готовий прийняти їх з відкритою душею хорошим вином, смачною бринзою і щедрою баніцею.

Величезну подяку за щоденні труди, старання, відповідальність висловив присутнім жінкам генеральний директор фермерського господарства, радник голови Одеської обласної ради Г. В. Братінов. Гнат Васильович від усього серця побажав усім міцного здоров'я, щастя, добробуту, щоб в кожному будинку були достаток і Боже благословення і з задоволенням вручив кращим жінкам громади нагороди Одеської обласної ради.

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток місцевого самоврядування та активну громадянську позицію секретар Кулевчанської сільської ради Польжок Діана Іванівна була нагороджена іменним годинником. Діловоду сільської ради Качановій Марії Іванівні, головному спеціалісту з села Сергіївка Гусєвій Людмилі Павлівні, завідуючій фельдшерсько-акушерським пунктом с. Розівка Статіровій Марині Василівні, виноградарям фермерського господарства «Кулевча» Крутоголовій  Степаниді Михайлівні і Статіровій Світлані Яківні було вручено Грамоти обласної ради.

Був радий можливості привітати Кулевчанську громаду, яка трепетно і мудро об'єднує чотири села, депутат Верховної Ради А. І. Кіссе. У ситуації, коли значній частині новостворених громад в Україні економічна складова не дозволить відбутися, Кулевчанська громада міцніє і розвивається. Багато в чому це заслуга жінок, на чиї плечі лягають багато тягот, - визнав нардеп і побажав усіх благ громаді і її жінкам.

По добросусідському теплим був виступ Саратського селищного голови В. Д. Райчева.

Подякувавши за запрошення на такий колоритний фестиваль, Вікторія Дмитрівна побажала «Баніці-Фест» великого майбутнього і статусу регіональної фестивалю. Усім присутнім напередодні Прощеної неділі - взаємного прощення, а також гордості за те, що живуть в такій громаді. Михайлу Михайловичу - здоров'я і підтримки людей. І перемоги - найсильнішої з учасниць фестивалю.

Виступи господарів і гостей чергувалися з яскравими, красивими номерами самодіяльних артистів і культпрацівників. А потім в чудовий зал Кулевчанського палацу культури, прикрашеного в цей день особливо пишно, красуні в національних костюмах внесли кулінарні витвори конкурсанток. Всього у фестивалі брали участь 12 майстринь: жительки Кулевчи Кочман Руслана Миколаївна (няня в дитячому садку), Кофова Вікторія Анатоліївна (домогосподарка), Качанова Олена Олександрівна (продавець), Статірова Христина Іванівна (домогосподарка і молода мама), Галюрова Марина Анатоліївна (виноградар ФГ « Кулевча »), Мітєва Олена Петрівна (продавець); жительки Розівки Засовенко Людмила Анатоліївна (виноградар ПАТ «Південний»), Станчева Тетяна Іванівна (бухгалтер ПАТ «Південний»), Стоянова Людмила Олександрівна (молодша медсестра психоневрологічного будинку-інтернату); жительки Сергіївки Старенкова Валентина Дмитрівна (завгосп дитсадка), Гладченко Таїсія Вікторівна (завуч з виховної роботи), Данилова Людмила Савеліївна (асистент вчителя інклюзивного класу).

Вироби учасниць були представлені під номерами, і де чиє блюдо трималося  під секретом до самого кінця конкурсу.

До роботи приступило авторитетне журі під головуванням заступника директора ФГ «Кулевча» з соціальних питань Л. П. Братіновой, в складі підприємців О. М. Тарасової і К. І. Наумчук, завідуючої громадським харчуванням В. І. Бочевар, шкільного кухаря А. С . Хрипко. Всі члени журі мають пряме відношення і знають толк в приготуванні і подачі страв.

Тим часом дійство в залі тривало. На свято завітала баба Марта, а слідом за нею - кукери (сільські хлопці, переодягнені в страхітливі маски і костюми і по древньому болгарському звичаєм виганяють злих духів). Юні болгарки подарували всім присутнім за мартенички.

Під великим враженням вийшла на сцену почесна гостя - заступник голови Білгород-Дністровської районної держадміністрації Т. І. Домчінска. Їй було приємно чути, як три мови органічно сплелися в єдину українську «косу». Тетяна Іванівна пишалася тим, що Кулевчанська громада і весь дружний, потужний Саратський район увійшли до складу Білгород-Дністровського району, і вірить, що разом ми станемо великим, міцним, розвиненим районом.

Великою честю вважає для себе можливість представляти свою батьківщину в Білгород-Дністровському районній раді молодий депутат райради С. В. Попов. Для нього важливо, щоб такі традиції, як «Баніца-Фест», зберігалися і тривали. А що стосується труднощів у становленні громад, то Станіслав Васильович обіцяв робити все можливе, щоб зробити наші громади процвітаючими.

У прекрасній святковій програмі знову проявили всі свої таланти і здібності сільські артисти: творчі колективи «Кулевчанка», «Георгана», «Барбарікі», «Акварель», «Натхнення», «Колібрі», «Русские посиделки», солісти Анастасія Кімуржи, Віктор Кабанов, Анастасія Пальжок, Наталя Кофова, Надія Стою, Інна Цвеклова, Сергій Молочний. Професійно працювали над цим дійством художні керівники А. Д. Качанова і Н. А. Главчева, музичні керівники Е. М. Самокіш і С. І. Сирова, хореографи Н. А. Стою і Л. Г. Кабанова, а керувала підготовкою програми директор палацу культури В. С. Івасьєва. Вели фестиваль юні і талановиті Анастасія Кімуржи, Олександр Шкімбов і Анастасія Пальжок.

Взявши слово, ще одна з почесних гостей - заступник голови Білгород-Дністровської районної ради О. А. Кулакевич від щирого серця подякувала громаду і керівництву - такої теплої зустрічі «з самого порога» вона не очікувала ... Ольга Анатоліївна побачила дуже доброзичливих, працьовитих і талановитих людей: «А голоси? З такими голосами треба виступати на великій сцені! ». О. А. Кулакевич оцінила і те, що вдалося зберегти таку будівлю палацу культури ...

Тим часом компетентне журі закінчило роботу і Л. П. Братінова вийшла до мікрофону для оголошення результатів. Зал оплесками зустрів учасниць. Кожна з них була по достоїнству оцінена як автор неповторного кулінарного витвору, якому було присвоєно свій особливий титул: Кочман Руслана Миколаївна - «Смачна баніца»; Кофова Вікторія Анатоліївна - «Оригінальна баніца»; Качанова Алена Александровна - «Апетитна баніца»; Статірова Христина Іванівна - «Ласа баніца»; Галюрова Марина Анатоліївна - «Вишукана баніца»; Мітєва Алена Петровна - «Багата баніца»; Засовенко Людмила Анатоліївна - «Приваблива баніца»; Стоянова Людмила Олександрівна - «Витончена баніца»; Станчева Тетяна Іванівна - «Щедра баніца»; Старенкова Валентина Дмитрівна - «Креативна баніца»; Гладченко Таїсія Вікторівна - «Ситна баніца»; Данилова Людмила Савеліївна - «Пікантна баніца». Всі учасниці отримали квіти та подарунки від сільської ради і фермерського господарства, можливість поїхати в Одесу на концерт групи «На-на», а при встановленні гарної погоди - відвідати українську «Венецію» місто Вилкове.

Зал був переповнений емоціями. Під соло на саксофоні Петра Попова щасливі учасниці запросили на танець М. М. Попова та Г. В. Братінова ... Ну, а потім по залу розгорнулося одне загальне велике «Хоро».

«Ми одної долі, ми єдині – в нас одне коріння на землі», – тепер ця українська пісня під  назвою  «За столом збирається родина» – про  нашу Кулевчанську громаду  також...

 

Алла Корінь, газета "Час. Люди. Події".

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь