Кошти не мають лежати на рахунках, а повинні працювати на розвиток Одещини», – Марина Зінченко доповіла під час колегії про підсумки виконання місцевих бюджетів Одеської області за 9 місяців поточного року.
Перше, на що звернула увагу директор Департаменту фінансів – ПДФО (податки з доходів фізичних осіб), адже саме це є одним із основних бюджетоутворюючих джерел місцевих бюджетів! Його питома вага в загальному фонді складає 58,6%. Цього року загалом податків і зборів надійшло у сумі 15 702,2 млн.грн., виконання плану становить 103,7%. Найбільший обсяг надходжень забезпечує бюджетна сфера – 41,8% від усіх надходжень. Транспорт та зв’язок дають бюджету 14,0%, на торгівлю припадає 12,1%, промисловість – 9,5%, суб’єкти підприємництва – 9,5%, торгівля та організація харчування- 12,1%, сільське господарство – 5,9%, фінансова та страхова діяльність -3,9%, інші галузі -1,2%від усіх надходжень.
Марина Зінченко зазначила, що за показником «Рівень надходжень податку на доходи фізичних осіб на одну особу наявного населення», Одеська область по результатам 9 місяців зайняла І місце.
Проте не дивлячись на позитивну динаміку по ПДФО, показники по іншим податкам низькі. До прикладу: місцеві бюджети втрачають надходжень від плати за землю близько 538 млн.грн. По податку на нерухоме майно втрати складають 172,0 млн.грн. Податковий борг по єдиному податку – 111,6 млн.грн.
З метою належного виконання місцевих бюджетів голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький доручив головам райдержадміністрацій, сільським, селищним, міським головам спільно з податковими органами розробити заходи щодо зменшення обсягів податкового боргу.
До того ж, директор Департаменту фінансів наголосила про своєчасне та ефективне використ ання субвенцій. Станом на 15.11.2021 року на рахунках місцевих бюджетів невикористаний залишок освітньої субвенції складає 272,7 млн.грн.
«Одним із пріоритетів для використання залишків освітньої субвенції є пожежна безпека у школах, придбання шкільних автобусів, оновлення навчальної та матеріально-технічної бази, проведення поточного та капітального ремонту. До кінця поточного бюджетного року майже не залишилось часу, тож закликаю негайно спрямувати кошти на зазначені цілі. Гроші повинні “працювати” для мешканців громад та забезпечувати доступну і якісну освіту її здобувачам», – сказала Марина Зінченко.
Заслухавши актуальні проблеми по наповненню бюджету та фактори, які їх спричиняють, голова Одеської обласної адміністрації Сергій Гриневецький ініціював зустрічі із керівництвом кожного району та головами територіальних громад.
«Звертаю увагу присутніх, підготуйтесь до серйозної розмови! Давайте ми поговоримо про всі проблеми, які існують на території району. Ми рік працювали в нових умовах адміністративно-територіального устрою. Підготуйте проблемні питання, а також ті, які треба ставити на державному рівні», – сказав Сергій Гриневецький.