Сьогодні, в Кабінеті Міністрів, за участі представників посольств Великобританії, Канади, Швеції, Швейцарії та США та інших міжнародних партнерів, відбулася презентація Фонду «Партнерство за сильну Україну». В онлайн режимі, до учасників заходу, долучився і голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.
Згадана ініціатива є спільною багаторічною програмою Уряду України та п’яти фінансуючих партнерів, а саме Великої Британії, Канади, Швеції, Швейцарії та США. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України стане ключовим органом центральної влади, що забезпечуватиме синергію у впровадженні державних політик та імплементації проектів Фонду «Партнерство за сильну Україну».
«Метою діяльності Фонду є підтримка довгострокового сталого розвитку громад, які постраждали від порушення Росією міжнародного права та прав людини в Україні, запобігання подальшій ескалації, підвищення стійкості цих громад у східних та південних областях України й підготовка до плавної і безперешкодної соціальної, економічної та політичної реінтеграції територій, які тимчасово не контролює український Уряд. Очікується, що результатом роботи Мінреінтеграції та партнерів Фонду стане отримання Україною вищої стійкості до нестабільності й конфлікту та готовності до поступового соціального, економічного і політичного переходу після досягнення політичного врегулювання поточної безпекової ситуації» – зазначила Віце-прем’єр-міністр Ірина Верещук.
Окрім цього Ірина Верещук зазначила, що фонд має на старті 35 млн фунтів для перших проектів, які будуть спрямовані на громади, їхню стійкість, людей, які потребують підтримки і держави, і міжнародної спільноти.
Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс відзначила, що Велика Британія зробить у фонд внесок обсягом 11,5 млн фунтів стерлінгів протягом 3 років.
«Я сподіваюся, що цей фонд заповнить прогалину в підтримці України, і ми зможемо реагувати швидко, гнучко на потреби, які з’являтимуться в українців у таких важких обставинах, спричинених російською агресією проти України», – сказала Міністр іноземного розвитку та співробітництва Швеції Матильда Ернкранц.
Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін повідомила, що США через USAID мають намір збільшити свій внесок у фонд з 5 до 10 млн доларів.
«Мій уряд непохитно підтримує сильну, успішну Україну, в межах якої існує безпека. Цей проект забезпечує важливий шлях до цієї мети. Ви маєте повну підтримку мого уряду, мою і всієї команди посольства США в Києві, щоб утілити це в життя», – заявила Крістіна Квін.
Посол Канади в Україні Лариса Галадза наголосила, що Канада надає до фонду від 10 до 15 млн канадських доларів, щоб стримати ескалацію.
«Ми об’єднуємося з національними, регіональними місцевими установами, а також із громадянським суспільством, щоб зосередитися на потребах людей, їхніх громад, вибудувати довіру й соціальну згуртованість», – пояснила Галадза.
«Наше партнерство спрямоване переважно на надання українцям у найбільш уражених регіонах коштів для консолідації своєї громади й побудови майбутнього, що базується на цінностях свободи та демократії – цінностях, які мають превалювати в усій Україні в межах її міжнародно визнаних кордонів. Безпека і стабільність України – це наша безпека і стабільність», – додав у своєму виступі Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд.
Під час презентації Фонду відбулося офіційне підписання меморандуму про партнерство між Урядом України та представниками п’ятьох країн-партнерів.