Що потрібно знати про ящур!!

Дата: 15.05.2025 16:54
Кількість переглядів: 15

Що потрібно знати про ящур!!

З початку 2025 року уперше за десятиліття зареєстровано спалахи ящуру на території Європейського Союзу, зокрема, в Німеччині , Угорщині та Словаччині.

Ящур – гостре вірусне і дуже контагіозне інфекційне захворювання парнокопитних тварин, яке характеризується розвитком на слизовій оболонці ротової порожнини, язику, крилах носа, шкірі та сосках вимені, міжратецевій щілині на п’ятачку у свиней пухирців (афт) наповнених спочатку прозорою а потім мутною рідиною, де накопичується вірус ящуру. До ящура сприйнятлива і людина.

Особливістю епізоотій ящуру є швидкість ії поширення і охоплення великої території через виділення великої кількості вірусу хворими тваринами і значну стійкість його в зовнішньому середовищі.

Характерні ознаки :

  • Висока температура 40,5-41,5;

  • Відказ від корму;

  • Поява на слизовій оболонці ротової порожнини, язику, крилах носа, шкірі та сосках вимені, міжратецевій щілині на пятачку у свиней пухірців (афт) наповнених спочатку прозорою а потім мутною рідиною, де накопичується вірус ящуру;

  • Також з’являється слиновиділення, кульгавість, лихоманка, аборт і раптова загибель новонародженого молодняку та зниження молочної продуктивності.

У разі підозри щодо наявності хвороби у свійських тварин необхідно негайно повідомити Держпродспоживслужбу чи державну лікарню ветеринарної медицини в районі.

Задля попередженню виникнення даного захворювання серед тварин необхідно:

  • дотримуватись суворого контролю доступу людей, транспортних засобів та обладнання до стада;

  • забезпечити регулярну дезінфекцію місць утримання тварин, обладнання, одягу та взуття;

  • дотримуватись обов’язкового профілактичного карантинування під час переміщення тварин до або з господарства;

  • забезпечити належну утилізацію гною та сміття, утилізацію трупів тварин здійснювати на місцях діючих худобо могильників та біотермічних ям;

  • користувачам мисливських угідь всіх форм власності, у разі виявлення трупів диких парнокопитних тварин повідомляти державну службу ветеринарної медицини району.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ!

Фото без описуФото без опису

 

 

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень